TREMAX – Puiduleelis puidu valgendamiseks

Kirjeldus

TREMAX puiduleelisega töötlemine hoiab ära okaspuidu tumenemise ja kolletumise päikese mõjul.
Kuna puiduõlid ei sisalda päikese UV-kiirguse kaitset, tuleks enne õlitamist puidu pinda töödelda puiduleelisega.

Kasutusvaldkonnad

Puiduleelist kasutatakse välis ja sisetingimustes põhiliselt okaspuidu ( mänd, kuusk, lehis jne. ) puhul. Samuti sobib TREMAX puiduleelis ka lehtpuidule ( tamme laud -ja parkettpõrandad ). Puiduleelist kasutatakse uue puidu ja vana kolletunud puidu valgendamiseks.
Tänu leelisega töötlemisele imendub puiduõli paremini puidu pooridesse ning toob hästi esile puidu tekstuuri ja puidu süü eripära.
TREMAX puiduleelist kasutatakse välistingimustes päikese käes halliks pleekinud ja sinetunud vanade palk ning puitmajade värskendamiseks enne viimistlemist puiduõliga.

Eeltööd

Uued puitpinnad :

Töödeldav puidu pind tuleb lihvida õlitamiseks ettenähtud karedusastmeni, puhastada tolmust ja lahtistest puiduosakestest. Töödeldav puidu pind peab olema kuiv.

Tingimused

Leelisega töötlemisel peab temperatuur olema alla 25 C. Vältida tuleb töötlemist päikesega. Tuulutus peab olema piisavalt hea.  Piirata võimalikult palju niiskuse juurdepääsu töödeldud pinnale. Kuivamise ajal peab temperatuur olema vähemalt  10 C. Vältida tuleb puiduleelise kokkupuudet klaasi ja metallpindadega. Võimalikud plekid tuleb koheselt eemaldada niiske lapiga.

Palkmajade töötlemine TREMAX puiduleelisega

Enne kasutamist tuleb hoolikalt puiduleelise anumat loksutada. TREMAX puiduleelis on kohe kasutusvalmis ja ei vaja lahjendamist. Kõigepealt peab kinni katma kõik töödeldava alaga piirnevad pinnad. Töötlemisel tuleb jälgida, et leelise pritsmed ei satuks akendele, liistudele ja piiretele. Leelis võib tugevalt  söövitada värvitud pindu ning kaitsmata puitu.
Leelis kantakse puidu pinnale piki puidu süüd üks palk korraga. Kindlasti tuleb alustada alumisest palgist ja liikuda ülespoole. Alt üles liikumine hoiab ära leelisest tingitud nirede ja plekkide tekke.
Tugevalt halliks pleekinud palkmajade puhul võib parema tulemuse saavutamiseks kanda leelist peale kaks kihti põhimõttel märg-märja peale. Esimene kiht ei ole veel kuivanud, kui kantakse peale teine kiht.
Puitpõrandate töötlemine TREMAX puiduleelisega
Leelis tuleb kanda puitpõrandale ühekorraga, piki puidu süüd ja üks laud korraga. Nii ei teki jätkukohtadele jälgesid. Puitpõrandate puhul kui viimistluseks kasutatakse naturaalse tooniga puiduõli võib TREMAX puiduleelist lahjendada veega 1:1 –le. 1L leelise kohta 1L vett. Toonitud puiduõli puhul kasutatakse lahjendamata puiduleelist.

Pintsel

Kasutage pealekandmisel valget sünteetilist happekindlat pintslit . Puhastage pintsel peale tööd veega.
Tähelepanu
Pealekandmisel kollane puidu pind  muutub heledaks kui leelis kuivab.

Kuivamisaeg

Kuivamisaeg enne õlitamist on 12-24 tundi.

Välistingimustes kuivamisaeg 8-12 tundi olenevalt ilmastiku tingimustest.

Pakendid

1 ja 5 L plastik anumad

Kulu

Uued lihvitud puitpinnad  12 – 14 m2 / 1L ühe kihi kohta

Säilitamine
Säilib kõige paremini kinnises plast või klaas nõus, jahedas kaitstud päikese eest.
Puiduleelis on veebaasiline seega on külmumisoht.

Sisaldab

Natriumhypokloriidi 3-5%
Natrumhydrokdsiidi 1-3%

Ettevaatusabinõud

Pealekandmisel kanda esmaseid töökaitsevahendeid ( kaitseriietus, kaitsekindad, sobiv respiraator ja kaitseprillid ).Vältida leelise aurude sissehingamist ning vältida aine sattumist ihule ja silma. Silma sattumisel tuleb koheselt loputada rohke veega ja vajadusel pöörduda arsti poole. Pritsmeid ihul tuleb pesta veega. Puiduleelisel on söövitav toime riietele.
Allaneelamise korral pöörduda koheselt arsti poole.
Hoida lukustatud ruumis ja lastele kättesaamatus kohas.
Tühjad pakendid hävitada vastavalt jäätmekäsitlusele. Allesjäänud toodet mitte kallata kanalisatsiooni ja vältida pinnasesse valgumist.
 
Tootja: Treol AS, Norra


 

Similar Posts