SCALA puiduõlid

SCALA põrandaõli 

SCALA PÕRANDAÕLI on linaseemneõli baasil valmistatud puidukaitsevahend.
Külmalt väljapressitud linaseemneõlis säilivad õli entsüümid ja rasvhapped, mis annavad puidu immutamisel loodusliku kaitse.
Kasutusvaldkonnad
PÕRANDAÕLI sobib uute ja vanade laud ning parkettpuitpõrandate viimistlemiseks sisetingimustes. 
PÕRANDAÕLI -ga saab viimistleda nii okaspuitu (mänd,kuusk jne.), kui ka lehtpuitu (tamm,kask,lepp jne.). Põhiline erinevus okas ja lehtpuidu õlitamise vahel on õli kulu ja pealekantavate õlikihtide arv. Kuna lehtpuit on tihedama struktuuriga, siis võtab ta vähem õli sisse võrreldes okaspuiduga.
PÕRANDAÕLI-ga töötlemine tugevdab puidu pinda ja teeb puhastamise lihtsamaks. 
PÕRANDAÕLI sobib samuti palkmajade sisepalkide, voodrilaudade, erinevate puitpindade viimistlemiseks.
Eeltööd
Uued puitpinnad :
Töödeldav põranda pind tuleb lihvida kareduseni 100-120, seejärel puhastada tolmust ja lahtistest puiduosakestest. 
Tingimused
Puidu pind ei tohi olla kaetud laki ega vahaga. Puidu töötlemisel PÕRANDAÕLI-ga peab õhu temperatuur olema üle +8 kraadi.
Pealekandmine 
Enne kasutamist anumat hoolikalt loksutada. PÕRANDAÕLI on kohe kasutusvalmis ja ei vaja lahjendamist. Õli kantakse puidu pinnale kas pintsli või mohäärlabidaga. PÕRANDAÕLI kantakse puidu pinnale niipalju kui puit vastu võtab. Seega puidu poorid peavad saama õli täis ning pealekandmise lõpetamisel peab puidu pind jääma märg. Õli pealekandmine loetakse lõppenuks, kui põranda pind on õlist küllastunud, õli ei imendu enam puidu pooridesse. 
Okaspuidu puhul piisab tavaliselt 2-3 õlikihist ning lehtpuidu puhul 1-2 õlikihist. Õlikihtide vaheline intervall võiks olla ~20 minutit. Intervalli pikkus oleneb õhu temperatuurist ning niiskusest ruumis.
Umbes 20 minuti pärast peale viimast õli pealekandmist tuleb ühtlustada põrandat punase poleervildiga ning üleliigne mitteimendunud õli tuleb kindlasti eemaldada hästiimava poleerlapi abil. Parema läike saavutamiseks võib järgmisel päeval poleerida puitu valge poleervildiga. Soovi korral võib õliga viimistletud puitu ka vahatada . Vaha võib peale kanda alles 3-4 ööpäeva möödudes valge poleervildiga. Õlitatud põrandat ei tohiks pesta 14 päeva jooksul.
Töövahendid puhastatakse lakibensiini või tärpentiini abil kohe peale töö lõpetamist.
Kuivamisaeg
10-12 tundi peale PÕRANDAÕLIGA viimistlemist 
Värvitoon
Naturaalne toon ning siidjas läige
VOC: A/i ≤ 500 g/l
Pakend
4 L metallpurk
Kulu
Lihvitud uued puitpinnad 6 – 10 m2 / 1L 2-3 kihti olenevalt puidu liigist
Süttimisoht
Tähelepanu ! Õlised tõõvahendid ( poleervildid, poleerlapid jne.) võivad iseenesest süttida.
Õlised töövahendid tuleb asetada väljaspool hoonet asuvasse kinnisesse veega täidetud anumasse,
ning anum vastavalt ohutusreeglitele ära viia.
Ettevaatusabinõud
Pealekandmisel kanda esmaseid töökaitsevahendeid. Allaneelamise korral konsulteerida kohe arstiga. Kasutada hea ventilatsiooniga kohtades. Hoida purke lastele kättesaamatus kohas. Tühjad pakendid hävitada vastavalt jäätmekäsitlusele. Allesjäänud toodet mitte kallata kanalisatsiooni ja vältida pinnasesse valgumist.

Tootjatehas: Colorex Sweden AB Rootsi www.colorex.se
Turustaja: Abrasivikeskus Eesti OÜ www.abrasivikeskus.ee

Similar Posts