| |

HELE ÕLIVAHA PUITPÕRANDATELE – Treatex Hardwax Oil Traditional

 
Clear Natural
KIRJELDUS
Treatex Hardwax Oil Traditional Clear Natural on viimistlusvahend kõikidele puitpõrandatele,
jättes viimistledes heleda naturaalse  puidu tooni. Sobib suurepäraselt  puitmööbli ja puidust töötasapindade õlitamiseks. Treatex Hardwax Oil Traditional Clear Natural -iga töödeldud
pind jääb tugev, vastupidav, vett -ja mustust hülgav. Pind talub veini, õlle, koola, kohvi, tee, mahlade,
piima ja muude vedelike plekke.
Mustuse saab eemaldada jäljetult. Renoveerimine, isegi osaliselt, on lihtne. Lihtsalt puhastage ja töödelge pind uuesti õlivahaga. Ei ole vaja lihvida ega vana õlivaha eemaldada.
KASUTUSALAD
Siseruumide puitpõrandad, kus soovitakse saada heledat viimistlust (kõik puiduliigid, väljaarvatud eksootilised). Sobib ka laste mänguasjade viimistlemiseks (tootel on sertifikaat DIN EN71-3). Hea vastupidavus niisketes ruumides nagu köök ja vannituba.
TÖÖ KÄIK
Ettevalmistus: Töötlemata puidu pind peab olema puhas, kuiv (max. niiskussisaldus 15%) ja sile. Viimane lihvimine teostada  karedusega 120-150. Seejärel eemalda hoolikalt tolm.
Pealekandmine puitpõrandale: Enne kasutamist sega õlivaha korralikult läbi ,mitte lahjendada.
Esimene kiht: Kanna õlivaha spetsiaalse rulli, või põrandapintsliga õhukese kihina põrandale. Pintsliga kandes hõõru õlivaha ühtlase õhukese kihina,piki puidu süüd. Keerukamate mustrite puhul ,nagu näiteks kalasaba ja muud on soovitatav kasutada rulli.
Peale kandmisel on soovitatav kasutada abivahenditena värvivanni või muud sarnast abinõud, mitte valada otse põrandale !
Esimesel kihil lasta kuivada 3-6 tundi. Selline lühike kuivamisaeg on antud ideaaltingimustes ning
praktikas võib jääda see vahemikku 8-24 tundi.
 Teine kiht: Kanna pinnale analoogselt esimese kihiga ning lase kuivada kuni 24 tundi. Seejärel on põrand valmis.
TOONITUD PÕRANDAD
Soovides saada oma põrandale originaalset omapärast tooni kasutage esimese kihina Treatex Color Wax toonõlivahasid. Vaata toonvahade kasutamise juhendeid! 
Järgmise  kihina kasutatakse Treatex Hardwax Oil Traditiona Clear Natural läbipaistvat õlivaha nii nagu eelpool kirjeldatud. Õlivaha kaitseb esimese kihiga lisatud värvipigmente ning annab põrandale suure kulumiskindluse. Sedasi töödeldud põrand jätab mulje, justkui puit oleks juba kasvades sellist värvi olnudki.
 IDEAALNE ÕHUTEMPERATUUR PEALEKANDMISEKS
8°C – 35°C.
KIHTIDE ARV
2 kihti uue puitpinna viimistlemisel
1 kiht puitpinna värskendamisel
TÖÖVAHENDITE PUHASTAMINE:
White Spirit (lakibebnsiin)
KUIVAMISAEG:
Ca 3-6h, sõltuvalt õhutemperatuurist ja –niiskusest. Lõplik kuivamine 24 tundi.
HOOLDAMINE
Kuivpuhastus harja, mopi, tolmuimeja või elektrilise poleermasinaga. Igapäevaseks hooldamiseks kasuta Treatex Floor Care põrandaseebi lahust (25ml./5L vee kohta). Pinna kiireks värskendamiseks või tülikate plekkide eemaldamiseks kasuta Treatex Spray On Floor Care hooldusvahendit. Pihusta seda tagasihoidlikult lapile või otse põrandale ning töötle pinda. Väga tülikate plekkide korral vala Refreshment Cleaner süvapuhastusvahendit  poleerpadjale ja hõõru pinda kuni plekk on kadunud.

Similar Posts