TERVATEX – Männitõrva baasiline puidukaitsevahend välitingimustesse

v

KOOSTIS

TERVATEX on männitõrva baasil valmistatud puidukaitsevahend, mille hulka on lisatud linaseemneõli. TERVATEX on looduslik puidukaitsevahend, mis kaitseb puitu mädanemise, hallitus-ja sinetuse  ning UV-kiirguse toime eest. TERVATEX tungib sügavale puidu pooridesse säilitades puidu hingavuse. Tänu looduslikule koostisele ei tekita puidu pinnale kaitsekilet. Puidu selline töötlemine pikendab märgatavalt puittoodete eluiga.
 

KASUTUSVALDKONNAD

TERVATEX on ettenähtud palkmajade ja teiste puitpindade viimistlemiseks välistingimustes. Sobib ka eelnevalt viimistletud puidule tingimusel, et kasutatud aine ei ole tekitanud puidu pinnale kaitsekilet.
TERVATEX sobib hästi maja puitvooderdiste, aedade, paadisildade jne. viimistlemiseks.
 

EELTÖÖD

Uued puitpinnad :

Puhasta töödeldav puidu pind tolmust ja lahtistest puiduosakestest. Juhul kui puidu pinda on kahjustanud hallitus pese pind eelnevalt  PHELUX hallituseeemaldus vahendiga ja töötle pinda PHELUX hallitusetõkke vahendiga vastavalt kasutusjuhenditele.

Töödeldud värske puit omandab valitud tooni ning TERVATEX toob hästi esile puidutekstuuri.

Vanad töötlematta puitpinnad :

Ühtlaselt kulunud vanad puupinnad puhastatakse tugeva harja abil.

TINGIMUSED

Töödeldav puidu pind peab olema kuiv ja puhas.
 

VIIMISTLEMINE TERVATEX-iga

Enne kasutamist sega hoolikalt. Samuti sega töö käigus, et ei tekkiks värvierinevusi. Puitpinnad viimistletakse 1-2 korda pintsli või värvipritsi abil. Värvipritsiga viimistlemise puhul tuleb pinnad pintsliga üle käia, et ei tekiks valgumise jooni. Viimistle üks sein algusest lõpuni. Palkmajade puhul 2-3 palki korraga. Niimoodi  ei tekki värvierinevusi ülekatte puhul.

TÄHELEPANUKS

Tervatexi ei soovitata kasutamiseks sisetingimustes ja kohtades kus viimistletud puit on otseses kontaktis toiduainetega.
 

PAKENDID

3 ja 10 L plekkpurgid.

KULU

Freespalgile ja hööveldatud lauale  7-10m2 / 1L ühe kihi kohta
Saetud ja töötlemata puitpindadele  4-6 m2 / 1L ühe kihi kohta
 

KUIVAMISAEG

Tervatex-iga töödeldud pind kuivab 2-7 ööpäeva jooksul olenevalt õhu niiskusest ja temperatuurist. Teine kiht on soovitatav peale kanda pärast esimese kihi täielikku kuivamist, soovitatavalt 1-2 nädala pärast.

LÄIGE

Poolläikiv (olenevalt kihtide arvust).

VÄRVITOONID

Värvitu
8 põhivärvitooni

ILMASTIKUKINDLUS

Tervatex moodustab puidule vetthülgava ja ilmastikukindla pinna.

ETTEVAATUSABINÕUD

Pealekandmisel kanda esmaseid töökaitsevahendeid (kaitseriietus,kaitsekindad ja näokaitset).Vältida aine aurude sissehingamist ning aine kokkupuudet nahaga. Allaneelamise korral konsulteerida kohe arstiga. Süttimisoht. Kasutada hea ventilatsiooniga kohtades. Hoida purke lastele kättesaamatus kohas.
SUURTE PUITPINDADE  VIIMISTLEMISEL TERVATEX-GA ERALDUB PAAR NÄDALAT KÜLLALTKI TUGEVAT MÄNNITÕRVA LÕHNA !!!                                                           JÄÄTMETE KÄSITLEMINE                                                                                                            Tühjad pakendid hävitada vastavalt jäätmekäsitlusele. Allesjäänud toodet mitte kallata kanalisatsiooni ja vältida pinnasesse valgumist
 
 
 
 

Similar Posts